logo

O mnie

ANHRO

FOTOGRAFIA

Na co dzień pasjonuje mnie odkrywanie człowieka, jako jednostki żyjącej wśród innych ludzi i wewnątrz systemu. To, czym jesteśmy, jaka jest nasza kondycja, jest dla mnie źródłem inspiracji a szukanie prawdy największą przygodą. Moim celem jest wykształcenie w sobie umiejętności przekazywania słów poprzez zdjęcia w taki sposób, aby można było odkrywać źródło tego, co jest na co dzień niedostrzegalne lub ukryte w podświadomości. Chcę aby ludzie doświadczali tego jak najpełniej.

zobacz galerię | umów się na sesję

Wierzę w ludzi kreatywnych, zaangażowanych twórczo bez ślepego powielania. To umożliwia rozwój nie tylko w dziedzinie sztuki. Fotografia może być odzwierciedleniem naszej postawy wobec rzeczywistości lub manifestacją naszych upodobań.

Odkąd pamiętam interesowałem się magią obrazu czy to na płótnie, czy papierze fotograficznym, liczył się głównie przekaz. Z czasem zafascynowało mnie coś jeszcze a mianowicie patrzenie w oczy swoim przekonaniom, ulepionym z doświadczeń własnego życia. I życie poprowadziło mnie tak, że odkrywanie własnych emocji i kwestionowanie wyuczonego trybu myślenia stało się, niepostrzeżenie, moją ulubioną rozrywką.

Fotografia jest między innymi zapisem otaczającej nas rzeczywistości i jest to jej najczęściej praktykowana rola. Nie zależy mi jednak na samym dokumentowaniu emocji, charakteru napotkanych ludzi czy miejsc. Fotografia może znaczyć więcej.

Moim zdaniem odtwarzanie własnych wizji zawierających nasze myśli, idee i przekonania niesie ze sobą specyficzny rodzaj prezentacji czy nawet auto-prezentacji artystycznej. Fotografia, poprzez sposób wyrażenia, pozwala nam na zadawanie jednych z najciekawszych pytań dotyczących nas samych i otaczającego nas świata. Poprzez fotografię można nie tylko sprowokować do refleksji czy dialogu z widzem ale także podsunąć idee godne uwagi.

Myślę, że wszystkie obrazy są w pewnym stopniu chęcią manipulacji widzem. Bez względu na to czy twórca rejestruje rzeczywistość czy tworzy własną – robi to z myślą o reakcji odbiorcy. Konstruowanie kadru, umieszczanie w nim elementów wpływających na emocje, poczynając od tych pozytywnych, na negatywnych kończąc. Odpowiednia konstrukcja czyni obraz zapamiętywalnym a nasza wyobraźnia niepowtarzalnym.

Pozdrawiam
Anhro

GALLERY

BUY ART - ASK FOR PRICE
SALES CONTACT: info@sylwiamakris.com